Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Vrbenský vrch očekává vysokou účast, vystoupí kapela Legendy se vrací

Vrbenský vrch očekává vysokou účast, vystoupí kapela Legendy se vracíVrbenský vrch očekává vysokou účast, vystoupí kapela Legendy se vrací

 

VRBENSKO | Letošní jubilejní Vrbenský vrch, který pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, očekává vysokou účast jezdců. Kulturní program nabídne vystoupení kapel Lucie revival a Legendy se vrací. Velkolepá akce se uskuteční od pátku 14. do neděle 16. července 2023.

 

Do letošního seriálu závodů automobilů do vrchu, který se organizuje na několika místech v České republice během celého roku, je přihlášeno přes 200 jezdců z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa, Francie, Polska a Slovinska. Prvního závodu na brněnském okruhu se zúčastnilo v rámci Mistrovství České republiky a Maverick Hill Climb Czech 148 závodních týmů.

 

„Pro nás je to už informace, že účast na jubilejním Vrbenském vrchu by měla být opět velmi silná,“ přiblížil hlavní pořadatel Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR. Ten na závodní trať vyjede se svým vozem Škoda 100–1400. Vrbensko bude reprezentovat také Michal Kašák s Opel Astra.

 

Mezinárodní závody do vrchu se opět pojede na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou. Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce státní silnice z Vrbna pod Pradědem směrem do Andělské Hory a Karlovic. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Pořadatelé mají opět zajištěnou bezplatnou kyvadlovou dopravu.

 

„Letos vyzkoušíme některé technické novinky pro urychlení průběhu závodu a tím ho zatraktivníme pro jezdce i diváky. Bude se jednat o organizaci depa do sektorů a rychlejší řešení úklidu havárií a technických závad závodních vozidel,“ doplnil Martin Pleva.

 

Vrbenský vrch doplní kulturní část u hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem v sobotu 15. července 2023. „Těšit se můžete na kapelu Lucie revival, která vystoupí od 18 hodin. Od 20 hodin se veřejnosti představí nejžádanější párty kapela v Česku Legendy se vrací, od 22 hodin bude pokračovat diskotéka s DJ. Občerstvení zajistí naši vrbenští hasiči,“ informovala ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno Pavla Müllerová.

 

Jubilejní desátý ročník mezinárodního závodu automobilů do vrchu – Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Článek najdete zde -

 

Autor: Studio STA – Radek Vráblík

Foto: STA Bruntálsko

 

TZ_STA_Vrbensky_vrch_info_clanek_duben_2023.pdf