Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Vítězem Vrbenského vrchu 2022 se stal Petr Trnka

Vítězem Vrbenského vrchu 2022 se stal Petr TrnkaVítězem Vrbenského vrchu 2022 se stal Petr Trnka

 

VRBENSKO (FOTO, VIDEO) | Téměř 100 aut zdolávalo obtížnou závodní trať Vrbenského vrchu. Absolutním vítězem s nejrychlejším časem se stal Petr Trnka.

 

Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem letos oslavuje 70. výročí od svého založení. U této příležitosti uspořádal tradiční velkolepou akci Vrbenský vrch, který se uskutečnil na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou od pátku 15. do neděle 17. července 2022.

 

Devátého ročníku Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který byl spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí, se zúčastnilo téměř 100 závodních automobilů. Na trať vyjeli také Martin Pleva se Škodou 100, Michal Kašák s Opel Astra a Pavel Konfal s Opel Kadettem. Všichni tři závodili v dresech pořádajícího vrbenského automotoklubu.

 

Vrbenský vrch vyhrál Petr Trnka

 

Na automobilové závody přijeli jezdci z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Náročnou trať na Vrbensku zdolávali například David Komárek, Tereza Machová a Petr Trnka, který vyhrál letošní ročník Vrbenského vrchu.

 

„Mistrovství ČR bereme jako přípravu na evropské závody, proto jsme se chystali jako na každý jiný závod. Přijeli jsme naší Normou M 20 FC s třílitrovým motorem. Závod probíhal v pohodě. Sobota trochu vázla, protože bylo hodně havárek. V neděli to bylo super, trať byla skvěle připravená a vše rychle odsýpalo,“ pochlubil se vítěz Vrbenského vrchu 2022 Petr Trnka.

 

„Závody ve Vrbně máme rádi a jezdíme tu pokaždé, když se organizují. Jako tým KOMVET racing jsme zde servisovali tři auta – Mcf1 Evo Komvet, Normu M20F EVO a Mitsubishi Evo Komvet, a to s jezdci Davidem Komárkem, Jiřím Špalkem a Kristýnou Fillovou. Trať je výborná, rádi se zde vracíme,“ doplnil David Komárek.

 

„Na závody jsme se připravovali na motokárách. Najížděli jsme si trať. Bohužel jsme tedy neměli pořádné auto, tak jsme to museli zvládnout s Fordem transit. Přijela jsem závodit s Normou F 20. Závody se nakonec vydařily. S časy jsem spokojená. Každá jízda byla o něco lepší, takže nakonec je všechno dobrý,“ pochvalovala si Vrbenský vrch Tereza Machová.

 

Závody zpestřily hudební kapely

 

Letošní automobilové klání obohatil sobotní kulturní program u hasičské zbrojnice. „Akce se náramně vydařila. Přišli nejenom Vrbeňáci, ale i lidé z blízkého okolí a účastníci Vrbenského vrchu. Program byl zajímavý. Zahráli nám Abba revival, Kabát revival a večer si mohli účastníci zatančil s DJ na diskotéce,“ přiblížila ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra ve Vrbně pod Pradědem Pavla Müllerová.

 

Vrbenský vrch opět podpořili Moravskoslezský kraj a Město Vrbno pod Pradědem, zavítali na něj i místní politici.

„Jsem velmi rád, že tuto oblast podporuje Moravskoslezský kraj. Máme tady hory Jeseníky a není to jen o lyžování, ale i o ostatních aktivitách, jako je motoristický sport. Myslím si, že i kraj z Ostravy vnímá tuto podporu zrovna v této lokalitě jako jednu z velmi významných,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

 

„Jsme rádi, že se u nás uskutečnila tato akce. Je to v rámci podpory cestovního ruchu a jedná se o velkolepou událost. Nebylo to vůbec jednoduché, ale Vrbenský vrch se povedl. Byl to úspěšný víkend a rádi vás tu vždy uvidíme,“ pozval veřejnost na Vrbensko starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec.

 

„Jsem rád, že Vrbenský vrch se pořádá už podeváté a bude se určitě pořádat ještě hodněkrát. Je velmi dobře, že v době, kdy celá Evropa jde z kopce, tak tady ve Vrbně jezdíme do kopce na vrch,“ usmíval se senátor Parlamentu ČR Ladislav Václavec.

 

Pro organizátory byl celý víkend velmi náročný, závody komplikovaly nehody automobilů. „Pro mě to byl nejtěžší víkend v závodní historii, co jezdím, a to i v pořádání závodů. Co se odehrálo v sobotu s haváriemi bylo výjimečné. Běžně se nestává, že se stane 10 nehod za jeden den, tudíž jsme nestihli odjet základní program, který jsme dojížděli v neděli. Neděle proběhla na výbornou a celá akce nakonec dopadla velmi dobře,“ v závěru dodal hlavní pořadatel Martin Pleva z Automotoklubu ČR ve Vrbně pod Pradědem.

 

Mezinárodní automobilové závody každý rok významně podporují rozvoj cestovního ruchu a služeb na Vrbensku. Proto, jak potvrdil Martin Pleva z místního automotoklubu, jubilejní desátý ročník se příští rok určitě pojede.

 

Sponzoři a partneři akce:

  

Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o., Gardena, GIONARDI, Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko, Autokemping Dolina, Park hotel Garni, Centrum Stone, H-K autoservis, Trofeo Niké, Timing.sk, Trackrescue.cz, Liqui Moly, Tiskárna Zubalík, GMS, ZVOSKA, Ferrari Bar – motokáry, Zemní práce Klíč, Pradědský lesní závod, Technické služby Vrbno, Lesy ČR, Pension pod Pradědem-Jeseníky, Krahulec International Logistic, s.r.o., Propos.eu, Autoodtah Ondřej Hopp, Železářství Petr Lindner, Kamenský stavby a konstrukce s.r.o., AUTO MARTIN – Bruntál, GARKO, EKO-GRADO, Automyčka Vrbno, Vodo topo Pleva, Zahradní technika Vrbno, Marli, Zemědělství Vrba, QR Moto, Spolek Přátelé Vrbenska, Filip Motorsport.

 

Poděkování:

 

Moravskoslezský kraj, zástupcům měst a obcí – Vrbno pod Pradědem, Bruntál, Karlovice, Ludvíkov, Karlova Studánka, Světlá Hora, Andělská Hora, Široká Niva; Transdev Morava s.r.o. a Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS; Policie ČR – Územní odbor Bruntál a Obvodní oddělení Vrbno pod Pradědem; HZS MSK – Územní odbor Bruntál; ZZS MSK – Vrbno pod Pradědem; JSDH a SDH Vrbno pod Pradědem a Karlova Studánka; Správa silnic Moravskoslezského kraje – středisko Bruntál; Značky Morava, a.s.; Maverick Rescue z. s. – Aleš Gänsdorfer a jeho organizační tým.

 

 

Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko. Podrobnější informace najdete ve speciální rubrice Vrbenský vrch https://stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch/.

 

Video reportáž najdete na https://stabruntalsko.cz/podivejte-se-na-videoreportaz-z-vrbenskeho-vrchu-2022/

    

STA Bruntálsko

Autor a foto: Radek Vráblík

Video: Martin Vdovičík

foto_vrbensky_vrch_vrablik_2022_1.JPG
foto_vrbensky_vrch_vrablik_2022_2.JPG
foto_vrbensky_vrch_vrablik_2022_3.JPG
foto_vrbensky_vrch_vrablik_2022_4.JPG
foto_vrbensky_vrch_vrablik_2022_petr_trnka_1.JPG