Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Ve Vrbně se bavili s Turbem, Citrony, Annou K., Tanjou a Petrem Kolářem

Ve Vrbně se bavili s Turbem, Citrony, Annou K., Tanjou a Petrem KolářemVe Vrbně se bavili s Turbem, Citrony, Annou K., Tanjou a Petrem Kolářem

 

VRBNO POD PRADĚDEM | Velkolepé a tradiční městské slavnosti zpestřily kulturní program lidem nejenom ve Vrbně pod Pradědem. Vystoupili tam kapely Turbo, Citron, Echo a zpěváci Anna K., Tanja a Petr Kolář. Za dětmi přijeli Klauni z Balónkova a bavič Michal Nesvadba.

 

Ve Vrbně pod Pradědem v pátek 9. a v sobotu 10. června 2023 proběhly jubilejní pětadvacáté městské slavnosti. „Tradiční oslavy města jsme pořádali poprvé 14. června 1997. Neuskutečnily se jen v roce 2020 a 2021 kvůli koronavirové pandemii. Každoročně je nyní pořádáme pod názvem Vrbno se baví, protože nám jde hlavně o to, aby se naši i okolní občané bavili a užili si příjemný kulturní a společenský zážitek,“ prozradila ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno Pavla Müllerová.

 

Páteční program nabídl slovenskou poprockovou zpěvačku Lady Jane, kterou na kytaru doprovodil Kešu. Ratolesti si užily dětského baviče Michala Nesvadbu, na podiu vystoupila taneční skupina Kaira Dance z Taneční školy RYA ve Vrbně pod Pradědem. Večer patřil popové zpěvačce Anně K. a české hudební skupině Citron s představiteli československého hard rocku a heavy metalu. Jejich hostem byla rocková zpěvačka Tanja. Na závěr nechyběla ani diskotéka pod širým nebem s DJ Culture.

 

Sobotní atmosféru rozproudila pětičlenná kapela Stanley's Dixie Street Band. Novojičínská kapela Echo přiblížila hudební žánry jako je český pop, pop-rock, indie a electro-alternative. Za dětmi přijeli také Klauni z Balónkova. Vyvrcholením letošních městských slavností bylo vystoupení české rockové kapely Turbo a poprockového zpěváka Petra Koláře. Pětadvacáté městské slavnosti uzavřelo promítání letního kina s romanticko-dobrodružnou komedií Ostrov.

 

Na slavnostech nechyběly stánky s prezentací Vrbna a městské knihovny, výstava fotografií Spolku Přátelé Vrbenska, který letos slaví 20 let. Na parkovišti u kruhového objezdu měl svou část propagace Automotoklub Vrbno v AČR se závodními auty, které odstartují letošní desátý ročník Vrbenského vrchu. V rámci připomínky 70. výročí automotoklubu byli k prohlédnutí také závodní Tatry, vojenské vozy a nablýskané nejenom historické automobily.

 

Do Vrbna pod Pradědem zavítali nový hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, senátor Parlamentu ČR Ladislav Václavec a zástupci z partnerských měst ze Slovenska a Polska. „Do Vrbna jezdím velmi často a těší mě, že jsem si se všemi mohl užít příjemný kulturní zážitek. Je moc dobře, že se lidé setkávají, navazují přátelství, podporují rozvoj města i cestovního ruchu. Už se těším na další akce, jako budou Vrbenský vrch, Lesní slavnost na Drakově a významné výročí vrbenských dobrovolných hasičů,“ doplnil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška. Celou akci moderoval Radek Vráblík, mediálně ji zaštítilo regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Článek na https://stabruntalsko.cz/ve-vrbne-se-bavili-s-turbem-citrony-annou-k-tanjou-a-petrem-kolarem/

 

Autor: Studio STA – Zdeňka Spurná          Foto: Studio STA – Radek Vráblík

 

TZ_STA_mestske_slavnostni_vrbno_se_bavi_STA_2023.pdf