Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Už tuto sobotu! Sbor dobrovolných hasičů ve Vrbně oslaví 150. výročí

Už tuto sobotu! Sbor dobrovolných hasičů ve Vrbně oslaví 150. výročíUž tuto sobotu! Sbor dobrovolných hasičů ve Vrbně oslaví 150. výročí

 

VRBNO POD PRADĚDEM | Ve Vrbně pod Pradědem si připomenou 150. výročí od založení místního sboru dobrovolných hasičů bohatým kulturním programem. Slavnostní akce se uskuteční už tuto sobotu 26. srpna 2023.

 

Hasičský sbor ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku byl založen v roce 1873. Letos proto místní hasiči oslaví 150. výročí od svého založení. Pro veřejnost si připravili bohatý kulturní program. Oslavy proběhnou u hasičské zbrojnice už tuto sobotu 26. srpna 2023.

 

Městem v 11 hodin slavnostně projedou hasičská vozidla, ve 12 hodin vyrazí průvod hasičů. Od 13 hodin se můžete těšit na zahájení oslav, přivítání hostů a předávání ocenění u hasičské zbrojnice. „Od 14.30 do 17.30 hodin jsme si připravili prezentaci techniky, dynamické ukázky hasičů, ukázky techniky horské služby, historickou výstavu, hry pro děti, skákací hrad a mnoho dalšího,“ přiblížil slavnostní akci velitel vrbenských hasičů Ondřej Chalupa.

 

Kulturní program od 18 hodin nabídne hudební produkci. Na podiu vystoupí uherskohradišťská skupina hrající směs metalu, rocku, ale i popu Free Fall a hard rock-metalová kapela z Břidličné The Pant. Večerní hudební zábavu rozparádí česká heavymetalová kapela Motorband a metalová skupina Metallica revival.

 

Občerstvení na akci je zajištěno, vstupné je zdarma. Oslavu vrbenských hasičů podporuje Moravskoslezský kraj a Město Vrbno pod Pradědem, spolupracuje na ní Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno. Mediálním partnerem je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Článek na https://stabruntalsko.cz/uz-tuto-sobotu-sbor-dobrovolnych-hasicu-ve-vrbne-oslavi-150-vyroci/

 

Autor: Studio STA – Radek Vráblík

Foto: SDH Vrbno pod Pradědem

Historická fotografie SDH Vrbno pod Pradědem

Plakát akce

 

TZ_STA_150_let_hasicu_Vrbno_pod_Pradedem_2023.pdf