Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Připravuje se jubilejní 10. ročník Vrbenského vrchu

Připravuje se jubilejní 10. ročník Vrbenského vrchuPřipravuje se jubilejní 10. ročník Vrbenského vrchu

 

VRBENSKO | Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem chystá letošní jubilejní desátý ročník Vrbenského vrchu, mezinárodního závodu automobilů do vrchu. Velkolepá akce se uskuteční od pátku 14. do neděle 16. července 2023.

 

Jubilejní desátý ročník mezinárodního závodu automobilů do vrchu – Vrbenský vrch připravuje Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem. Tradiční motoristické závody se pojedou na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou od pátku 14. do neděle 16. července 2023.

 

„Desátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí, chystáme z hlediska organizačního a technického zabezpečení, ale nezapomínáme také ani na další doprovodný program – kulturní a společenskou část, a to ve spolupráci s Kulturním, informačním a vzdělávacím centrem ve Vrbně pod Pradědem,“ přiblížil hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR.

 

Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce státní silnice z Vrbna pod Pradědem směrem do Andělské Hory a Karlovic na Vrbensku. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku anebo přes Heřmanovice a Holčovice. Pořadatelé opět zajistí bezplatnou kyvadlovou dopravu.

 

„Omezení v dopravě chceme veřejnosti avizovat s větším předstihem, protože si to vyžaduje pořádání jedné z velkých akcí na Vrbensku, která opět přiláká širokou veřejnost a podpoří tak rozvoj cestovního ruchu, stravovacích i ubytovacích zařízení. Za případné komplikace se všem řidičům i občanům omlouváme. Další podrobnosti zveřejníme v následujících měsících,“ doplnil Martin Pleva.

 

Reprezentovat vrbenský region a na závodní trať mají v plánu vyjet Martin Pleva se svým vozem Škoda 100–1400 a Michal Kašák s Opel Astra.

 

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Autor: Studio STA – Radek Vráblík

Foto: STA Bruntálsko

 

TZ_STA_Vrbensky_vrch_info_clanek_brezen_2023.pdf