Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Prezentace nové, ilustrované, vzdělávací a především zábavné knihy pro děti

Prezentace nové, ilustrované, vzdělávací a především zábavné knihy pro dětiPrezentace nové, ilustrované, vzdělávací a především zábavné knihy pro děti, ale nejen pro ně.

Vážení občané, chataři, chalupáři a návštěvníci Andělské Hory. Dovolte mi, abych Vám s radostí nabídla a představila zbrusu novou knihu pro děti, dospělé a především pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco nového o historii, slavných osobnostech, zajímavostech a nových informacích z Bruntálska a Jesenicka. Poznávací atlas jsme vytvořili společně s okolními 64 obcemi. Všechna města a obce se usilovně snažila, co nejlépe prezentovat, místním i návštěvníkům, svoji obec tak, aby vás lákala představa, proč k nám přijet a vidět to, co jinde neuvidíte. Přílohou této unikátní publikace je také 64 samolepek.

V Andělské Hoře se vydáme po stopách andělů. V těžkých dobách středověkých se to bez nich leckdy neobešlo, a neobejde se ani dnes; však v Andělské Hoře o tom víme své… Naše město se prezentuje v této publikaci bohatou historii, významnými osobnostmi, poutním kostelem sv. Anny na Annabergu, farním kostelem Narození Panny Marie, přírodními zajímavostmi a naší současnou, největší zábavnou akcí na břehu rybníka „Žabák“. V této knize najdete také pověst o vzniku názvu našeho města, o které ví málokdo. A nezapomeňte, po přečtení textu o Andělské Hoře, najít v ilustracích místo pro nalepení samolepky.

Mohla bych napsat ještě spoustu a spoustu informací o této unikátní publikaci, ale pokud knihu neprolistujete a nenahlédnete do ní, tak ji skutečně nepoznáte, proto Vám ráda knihu představím. Udělejte si čas a přijďte nás na radnici navštívit a seznámit se s obsahem nabízené publikace. Knihu můžete darovat za vysvědčení, nebo si jí pořídit na dlouhé prázdninové cesty a dovolené, nebo zakoupit třeba už teď, jako dárek pod vánoční stromeček. Poznávací atlas si můžete pořídit za 550,- Kč.

A proč vůbec číst? Třeba Vás bude inspirovat těchto devět důvodů, které vás pobídnou začít pravidelně číst…. Čtení stimuluje mozek, redukuje stres, zvyšuje slovní zásobu, zlepšuje paměť, koncentraci a soustředění, bude se vám lépe psát, čtení Vás zklidní, čtením prohlubujete vědomosti a především je to velká zábava.

Závěrem bych chtěla poděkovat, panu starostovi - Jiřímu Snášelovi, za správné rozhodnutí, kdy se zapojil s ostatními zástupci měst a obcí, do spolupráce na realizaci této publikace.

S výběrem okruhu témat jednotlivých motivů (fotografií, ilustrací, památek, přírodních zajímavostí, významných osobností a pověstí), které jsme chtěli mít vyobrazeny v nabízené publikaci, především děkuji, za obětavou spolupráci paní Kateřině Bujnochové. Nebylo to, pro nás dvě, nic jednoduchého, vybrat na jeden dvojlist to nejdůležitější z naší dlouhé a bohaté historie. Než jsme se dobrali (všichni) finální verze, proběhla spousta práce, korespondence, korektur, doplnění a především uběhla spousta času. Velice si přeji, aby tato knížka udělala radost nejen našim dětem, ale i těm, kteří se rozhodnou navštívit tento krásný kraj.

Jitka Eichlerová, referent MěÚ Andělská Hora