Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > K 25. výročí Euroregionu Praděd vyšly dvě nové publikace

K 25. výročí Euroregionu Praděd vyšly dvě nové publikaceK 25. výročí Euroregionu Praděd vyšly dvě nové publikace, mapují nejenom historii a činnost česko-polské spolupráce

 

VRBNO POD PRADĚDEM | Euroregion Praděd letos slaví 25 let od založení česko-polské organizace. U této příležitosti vyšly dvě nové publikace. Dozvíte se v nich nejenom o historii a činnosti euroregionu.

 

První publikace nese název „Euroregion Praděd – 25 let česko-polské spolupráce“, která čítá 64 stran v českém i polském jazyce. „Publikace vznikla u příležitosti 25. výročí založení Euroregionu Praděd. Jejím cílem je zachytit významné události a aktivity této organizace, představit její dosavadní činnost a v neposlední řadě odprezentovat Fond mikroprojektů jako nástroj pro rozvoj česko-polské spolupráce,“ informovala ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

 

V publikaci se navíc dočtete o historii, vzniku a působnosti euroregionu, jeho geografickém a územním členění, významných a slavnostních událostech, vstupu do Asociace euroregionů ČR a Federaci polských euroregionů. „Zajímavé jsou také části o krásných a oblíbených místech česko-polského příhraničí, které jsou doprovázené fotografiemi,“ doplnil autor publikace a zakladatel společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s. Radek Vráblík.

 

Publikace nabízí také strategický pohled na rozvoj česko-polské spolupráce v období let 2021-2029 a vize a poslání celého euroregionu do roku 2029.

 

Historický atlas Euroregionu Praděd

 

Obě česko-polské organizace Euroregionu Praděd se mohou ještě pochlubit druhou zajímavou a ilustrovanou publikací, která nese název „Historický atlas Euroregionu Praděd“, a která čítá 68 stran v českém i polském jazyce. Autorem publikace je Zdeněk Kučera. Z geografického a historického hlediska pojímá informace, mapy a ilustrace z historie až po současnost, a to od 16. století až po novodobou historii 20. a 21. století.

 

„Velmi zajímavým zdrojem informací je také Historický atlas Euroregionu Praděd, který rovněž přispívá k významné propagaci celého území, kde působí jak český, tak polský Euroregion Praděd,“ v závěru řekla ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová. Publikace si můžete stáhnout na webových stránkách Euroregionu Praděd www.europraded.cz.

 

Více na https://stabruntalsko.cz/k-25-vyroci-euroregionu-praded-vysly-dve-nove-publikace-mapuji-nejenom-historii-a-cinnost-cesko-polske-spoluprace/

 

Autor: Zdeňka Spurná

Foto: Euroregion Praděd

 

TZ_Euroregion_Praded_STA_publikace_25_let_2022.pdf

foto_publikace_euroregion_praded.jpg