Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Euroregion Praděd povede i nadále předseda Milan Rác a místopředseda Jan Krkoška

Euroregion Praděd povede i nadále předseda Milan Rác a místopředseda Jan KrkoškaEuroregion Praděd povede i nadále předseda Milan Rác a místopředseda Jan Krkoška

 

VRBNO POD PRADĚDEM | Valná hromada Euroregionu Praděd rozhodla o pokračování současného vedení. Českou stranu povede i nadále starosta Zlatých Hor a předseda Milan Rác a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a místopředseda Jan Krkoška.

 

Necelých pět měsíců po komunálních volbách, kdy došlo ke změnám ve vedení měst a obcí, zasedala Rada a Valná hromada Euroregionu Praděd. Stalo se tak v prostorách Kulturního, informačního a vzdělávacího centra ve Vrbně pod Pradědem v úterý 14. února 2023.

 

Na programu jednání byla volba členů rady a revizní komise Euroregionu Praděd. „Členové nově zvolené rady následně provedli volbu předsedy a místopředsedy sdružení. Jejich rozhodnutím nedošlo v těchto pozicích k žádné změně. Funkci předsedy obhájil starosta Zlatých Hor Milan Rác a funkci místopředsedy bude i nadále vykonávat náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška,“ informovala ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová. Revizní komisi povede starosta Supíkovic Roman Bican.

 

Členové sdružení byli taktéž seznámeni s činností euroregionu a jeho hospodařením v roce 2022. „Odprezentovali jsme výroční zprávu za loňský rok, kde jsme všechny přítomné seznámili s přehledem realizovaných projektů v rámci česko-polské přeshraniční spolupráce, aktivit týkajících se podpory a rozvoje cestovního ruchu a také o proběhlých událostech spojených s významným výročím euroregionu, a to 25 let od samotného vzniku,“ pokračovala ředitelka Šmigurová.

 

Zasedání euroregionální valné hromady se zúčastnili také předseda polské části Euroregionu Praděd Radosław Roszkowski a senátor Parlamentu ČR Ladislav Václavec.

 

Článek najdete na https://stabruntalsko.cz/euroregion-praded-povede-i-nadale-predseda-milan-rac-a-mistopredseda-jan-krkoska/

 

 

Autor: Radek Vráblík

Foto: Euroregion Praděd

 

TZ_Euroregion_Praded_STA_unor_2023.pdf