Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > Euroregion Praděd láká návštěvníky k objevování krás Jeseníků

Euroregion Praděd láká návštěvníky k objevování krás JeseníkůEuroregion Praděd láká návštěvníky k objevování krás Jeseníků

 

VRBNO POD PRADĚDEM | Euroregion Praděd vydal nové turistické deníčky a pexovánky pro děti, vznikly nové cyklomapy s vyznačenými cyklookruhy a dalšími tipy na výlety. Připravuje další propagaci Jeseníků.

 

Euroregion Praděd vykonává již více než 12 let funkci destinačního managementu na východní straně Jeseníků. Je jednou z šesti certifikovaných destinačních společností, které působí na území Moravskoslezského kraje. Hlavní úlohou organizace je zajišťovat koordinaci a kooperaci poskytovatelů služeb cestovního ruchu na daném území (destinaci) za účelem efektivnějšího řízení turismu v regionu.

 

„Naší snahou je zajistit udržitelný rozvoj území, konkurenceschopnost na trhu, ucelenou nabídku aktivit a spolupráci jednotlivých subjektů. Na činnost destinačního managementu přispívá Moravskoslezský kraj, ale velmi důležitá je také aktivní účast partnerů z veřejného i soukromého sektoru. V naší síti spolupracuje téměř 70 obcí a 60 podnikatelských subjektů,“ popisuje ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

 

Euroregion Praděd se pravidelně zapojuje do Národního programu podpory cestovního ruchu, který poskytuje dotace na marketingové aktivity v cestovním ruchu. „V letošním roce jsme byli úspěšní. Na začátku léta byla schválena naše projektová žádost „Jeseníky frčí“, v rámci které plánujeme zrealizovat řadu aktivit - natáčení videospotů do pořadu cyklotoulky, školení pro pracovníky informačních center, vydání nových turistických průvodců a mnoho dalšího,“ pokračovala ředitelka euroregionu.

 

Na letošní letní sezonu zástupci euroregionu připravili nové turistické deníčky a pexovánky pro děti, vznikly také nové cyklomapy s vyznačenými cyklookruhy a dalšími tipy na výlety. „S našim mobilním informačním centrem se v průběhu léta vydáváme na různá zajímavá místa, kde prezentujeme turistické cíle a atraktivity, které Jeseníky nabízí. V druhé polovině září se pod hlavičkou Moravskoslezského kraje zúčastníme také veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni. Věříme, že všechny tyto aktivity přispějí k rozvoji cestovního ruchu v naší destinaci, k větší návštěvnosti i těch méně známých lokalit a v neposlední řadě ke stabilizaci tohoto odvětví, které se pomalu a nejistě vzpamatovává z nepříznivého období koronavirové a ekonomické krize,“ uzavřela ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

 

Pro více informací sledujte webové nebo facebookové stránky www.jeseniky.info
a www.facebook.com/RodinneJeseniky.

 

Článek najdete na https://stabruntalsko.cz/euroregion-praded-laka-navstevniky-k-objevovani-kras-jeseniku/

 

Autor: Studio STA – Radek Vráblík

Foto: Euroregion Praděd

 

TZ_Euroregion_Praded_STA_srpen_2023.pdf