Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Zpravodaj > TZ, FOTO - Vrbenský vrch 2023: Jubilejní desátý ročník vyhrál Miloš Beneš

TZ, FOTO - Vrbenský vrch 2023: Jubilejní desátý ročník vyhrál Miloš BenešVrbenský vrch 2023: Jubilejní desátý ročník vyhrál Miloš Beneš

 

VRBENSKO | Jubilejní desátý ročník mezinárodních závodů do vrchu Vrbenský vrch obohatil sportovní a kulturní zážitek na Vrbensku. Velkolepá akce se uskutečnila od pátku 14. do neděle 16. července 2023. Vítězem se stal Miloš Beneš, na druhé příčce skončil Václav Janík a třetí místo si odvezl Petr Vítek.

 

Letošní jubilejní desátý ročník mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Vrbenský vrch (Mistrovství České republiky, Mistrovství České republiky historických vozidel, Česká trofej a Maverick Hill Climb Czech), který uspořádal Automotoklub Vrbno v AČR, se tradičně jel na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora).

 

Vrbenský vrch letos zdolávalo 115 jezdců z České republiky, Rakouska a Německa. Mezi nimi byli například David Komárek s McLaren F1 EVO 2019, Marek Rybníček s KTM GTX-Bow, Kristýna Fillová s Mitsubishi Lancer Evo IX a Petr Žáček s Audi Sport Quattro S1. Za domácí a pořádající automotoklub vyjel na trať Martin Pleva se Škodou 100-1400 a Michal Kašák s Opel Astra GSI.

 

„Desátý ročník Vrbenského vrchu je již historií. Myslím si, že vše se obešlo bez větších problémů a nezbývá než moc poděkovat celému týmu lidí, kteří se na závodě podíleli, za skvěle odvedenou práci, dále také jezdcům za jejich skvělé výkony, a to zvláště v tom velmi rozmanitém počasí. Velké poděkování patří také všem partnerům akce, bez kterých by uskutečnění závodů nebylo možné. Budeme se těšit na příští jedenáctý Vrbenský vrch,“ okomentoval automobilové závody do vrchu hlavní pořadatel Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

 

Vítězem Vrbenského vrchu 2023 se stal Miloš Beneš se závodním autem Osella FA 30, na druhé příčce skončil Václav Janík s Normou M 20 FC a třetí místo si odvezl Petr Vítek s Osella PA 30.

 

Kulturní program a významná podpora partnerů

 

Desátý ročník Vrbenského vrchu doplnila kulturní část u hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem v sobotu 15. července 2023. Na podiu vystoupila kapela Lucie revival a večerní program pak rozparádila nejžádanější party kapela v Česku Legendy se vrací. Od 22 hodin program vyvrcholil diskotékou s DJ. Občerstvení zajistili vrbenští hasiči, kulturní část připravilo Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno.

 

Motoristické závody zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, podpořili je Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů a sponzorů. O významnou mediální stránku se postaralo regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 „Jsem velmi rád, že jsem tak významnou a jubilejní automobilovou událost na Vrbensku mohl zaštítit. Moravskoslezský kraj je hrdým partnerem. Mezi naše priority patří podpora takovýchto akcí, jako je Vrbenský vrch, který má za cíl obohatit sportovně-kulturní zážitek pro širokou veřejnost a rozvíjet zdejší cestovní ruch a služby,“ okomentoval vrbenské závody hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

 

V závěru ho také doplnil starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec. „Automobilové závody také významně podpořilo a podílelo se na jejich organizaci Město Vrbno pod Pradědem. Samotná organizace je velmi náročná a děkuji celému pořadatelskému týmu z vrbenského automotoklubu i všem partnerům za jejich pomoc. Bez nich by to nešlo. Naše společné úsilí tak každoročně napomáhá k významnosti Vrbenska na mezinárodní úrovni a rozvoji našeho krásného regionu.“

 

Článek najdete zde https://stabruntalsko.cz/vrbensky-vrch-2023-jubilejni-desaty-rocnik-vyhral-milos-benes/

 

Podrobnosti k Vrbenskému vrchu, fotoreportáže apod. najdete na https://stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch/.

 

 

Autor: Studio STA – Radek Vráblík

Foto: STA Bruntálsko

 

TZ_STA_Vrbensky_vrch_2023.pdf